WOLSTAL


Dodaj Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Co powinien zawierać projekt hali produkcyjnej?

Stan, kiedy zapotrzebowanie na dany produkt jest wyższe, niż ilość wytworzonych sztuk, to olbrzyma satysfakcja dla właściciela firmy, ale też jednocześnie potrzeba zwiększenia mocy przerobowych. Jeżeli obecnie posiadane i wykorzystywane zaplecze przemysłowe jest za małe, konieczna jest znaczna inwestycja w postaci wybudowania nowego obiektu. 

Podstawą jest odpowiednio zaplanowany projekt hali produkcyjnej. Powinien uwzględniać wiele czynników, od kwestii organizacyjnych, po zapewnienie właściwego ciągu zarówno dla surowca, jak i gotowego wyrobu. Niezbędne jest rozmieszczenie wszelkiego rodzaju przyłączy, w tym klimatyzacji, ogrzewania, oddymiania (co jest wymagane przez przepisy ppoż). Przedsiębiorca musi też zadbać o właściwe rozmieszczenie sprzętów, instalacji wodno - kanalizacyjnych i wszelkiego rodzaju dyspenserów. 

Oprócz troski o zagospodarowanie wnętrza nowej hali w taki sposób, by spełniała ona oczekiwania pod kątem efektywnej produkcji, inwestor powinien też zapewnić trwałość całej konstrukcji. Wybierając materiał budulcowy, warto skorzystać z podpowiedzi fachowca. W swoich wyliczeniach i poradach uwzględni on między innymi takie kwestie, jak ewentualne drgania maszyn produkcyjnych podczas pracy, przejazdy ciężkiego sprzętu i pojazdów dostawczych czy konieczność zastosowania specjalistycznych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo pracownikom. 

Kompetentny specjalista wykona projekt hali produkcyjnej nie tylko zgodnie z wytycznymi przedstawionymi mu przez zlecającego, ale też według obowiązujących standardów budowlanych i prawnych. Opracuje plan budowy w taki sposób, by uwzględniał zabezpieczenie przed pożarem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy też nieprzemyślaną działalnością człowieka. Zazwyczaj przy budowie nowej hali konieczne jest także zwiększenie miejsca do przechowywania komponentów oraz gotowego wyrobu. Warto zatem zwiększyć zamówienie o projekt odpowiednio pojemnego magazynu. 

Realizatorem, który chętnie podejmie się tego typu prac, jest firma WOLSTAL. To grupa kompetentnych inżynierów, posiadających bogate doświadczenie jako wykonawcy świadczeń związanych z projektowaniem czy weryfikacją stanu technicznego budynków o różnym przeznaczeniu, w tym również przestrzeni przemysłowych. Zapraszają do kontaktu przedsiębiorców zainteresowanych rzetelnie przeprowadzoną usługą. 
WWW: https://www.wolstal.com/
Dodano: 2021-11-01
Telefon: +48 613 071 111
Miejscowość: Poznań
Adres: Obornicka 330
Kod pocztowy: 60-689
Źródła:
https://www.wolstal.com/projekt-hali-produkcyjnej/Autor: Liliana Michalska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)