Inoplex


Dodaj Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Czym jest mała architektura miejska?

Elementy małej architektury miejskiej są spotykane w przestrzeniach publicznych. Z reguły odznaczają się niewielkimi gabarytami i funkcjonalnością, dzięki czemu zachęcają do spędzania czasu w parkach, na placach zabaw, deptakach czy w innych miejscach. Ich obecność nie powinna być uciążliwa dla mieszkańców, dlatego tak ważna jest przemyślana lokalizacja. Starannie dopasowane konstrukcje powodują, że dana przestrzeń nabiera wyrazu. Stanowią one podstawę metropolii i są atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Dzięki nim okolica staje się unikatowa i przyjazna dla odbiorców. Mała architektura to przede wszystkim kosze na śmieci z zadaszeniem lub bez, donice z kwiatami, altany lub siłownie plenerowe, spotykane na wielu osiedlach mieszkalnych.

Konstrukcje, o jakich mowa, powinny wpasowywać się w przestrzeń, w jakiej się znajdują, dlatego tak ważny jest ich design. Obecnie projektanci zwracają uwagę na najmniejsze detale, dzięki czemu elementy małej architektury prezentują się bez zarzutu i zachęcają do użytkowania. Składają się na nie ławki z oparciami lub bez, na których można odpocząć podczas spacerów. Doceniają je seniorzy spędzający czas na świeżym powietrzu, grupy znajomych oraz rodziny z dziećmi.

Najważniejszą kwestią w przypadku tego typu siedzisk jest trwałość, dlatego przed ich zakupem warto przyjrzeć się materiałom wykorzystanym na etapie produkcyjnym. Zazwyczaj ławki są tworzone z zaimpregnowanego betonu, cechującego się dużą wagą, która wpływa na stabilność konstrukcji. Zainteresowanie wzbudzają także modele drewniane o uniwersalnym charakterze. Doskonale komponują się z pobliską zielenią i są rekomendowane ze względu na ekologiczność i brak szkodliwych substancji. Niektórzy wybierają siedziska stalowe, niepodatne na zniszczenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.

Firmą zajmującą się ich sprzedażą jest Inoplex. Mała architektura miejska, jaką proponuje, znajduje zastosowanie w wielu miejscach i gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. W jej asortymencie zaprezentowano ławki w kilku rozmiarach, do których można dokupywać kosze na śmieci, zmniejszające ryzyko wyrzucania odpadów na trawniki czy ulice. Niektórzy decydują się również na donice na rośliny oraz stojaki rowerowe, spotykane z reguły przed biurowcami, bibliotekami, galeriami handlowymi lub innymi obiektami.
WWW: https://inoplex.pl/
Dodano: 2023-01-21
Telefon: +48 22 460 54 30
Miejscowość: Warszawa
Adres: Przewodowa 40
Kod pocztowy: 04-874
Źródła:
https://inoplex.pl/produkty/mala-architekturaAutor: Janina Maciejewska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)