IBCS Poland


Dodaj Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Na czym polega zarządzanie urządzeniami mobilnymi?

Przedsiębiorcy chcący iść z duchem czasu i wdrażać nowoczesne rozwiązania coraz częściej decydują się na systemy Mobile Device Management, nazywane MDM. Ich celem jest usprawnienie zarządzania urządzeniami przenośnymi, co przekłada się na większe bezpieczeństwo przechowywanych danych. To podstawa wśród firm, w których pracownicy używają smartfonów, laptopów lub tabletów, na których znajdują się kluczowe informacje na temat usług, produktów bądź klientów. Sprawne zarządzanie urządzeniami mobilnymi chroni przed wykradnięciem danych, podsłuchami, włamaniami oraz wirusami.

Platformy, proponowane między innymi przez specjalistów z IBCS, zapewniają całkowitą kontrolę przez pracowników mających stosowne uprawnienia. Mają oni możliwość ustawiania haseł zmienianych cyklicznie co jakiś czas oraz zdalnej konfiguracji polegającej między innymi na blokowaniu urządzeń w momencie, gdy są one nieużywane przez dłuższy okres. Niektórzy decydują się także na automatyczne czyszczenie pamięci w chwili wykrycia prób włamania oraz funkcję backupu chroniącą przed bezpowrotną utratą ważnych informacji.

Stosowanie MDM jest bardzo wygodne, ponieważ umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w przedsiębiorstwie za pomocą jednej tylko platformy. Systemy znajdują zastosowanie w przypadku smartfonów i tabletów z systemem iOS oraz Android, dzięki czemu są uniwersalne. To ciekawa propozycja dla właścicieli firm chcących zwiększyć bezpieczeństwo mobilne w organizacjach, jakie prowadzą. Pozwala ona na zdalną instalację aplikacji, czyszczenie pamięci oraz optymalizowanie poszczególnych funkcji z dowolnego miejsca na świecie.

Nowoczesne systemy są intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu zapoznawanie się z ich funkcjami nie zajmuje dużo czasu. Tworzą one kompletną bazę danych i dają niczym nieograniczony dostęp do informacji dla osób mających stosowne uprawnienia. Upraszczają też procedury administracyjne, zmniejszają koszty pracy specjalistów z działu IT oraz gwarantują maksimum bezpieczeństwa.
WWW: https://www.ibcs.pl
Dodano: 2022-01-20
Telefon: 18 44 21 666
Miejscowość: Nowy Sącz
Adres: J. Piłsudskiego 46
Kod pocztowy: 33-300
Źródła:
https://www.ibcs.pl/aplikacje-mobilne/Autor: Janina Maciejewska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)