Cacao Mana


Dodaj Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Jak przyrządzić kakao ceremonialne?

Napój bogów — tak właśnie nazywane jest przez wielu kakao, które obecnie można zaliczyć do tzw. superfoods. Oczywiście mowa tutaj o napoju przyrządzanym z wykorzystaniem wysokiej jakości ziaren kakaowca. Niestety produkty ogólnodostępne w sklepach spożywczych, które zwykle podawane są najmłodszym, nie mają zbyt wielu wartości odżywczych (w porównaniu do naturalnego kakao). 

Jak przyrządzić kakao?

Istnieje kilka receptur na przygotowanie tego wyjątkowego napoju. Najważniejsze, aby znaleźć sprawdzonego dostawcę wysokiej jakości ziaren kakaowca. Na stronie internetowej cacaomana.com udostępniono bogatą ofertę kakao ceremonialnego pochodzącego m.in. z Gwatemali, Wenezueli, Bali, Ugandy czy Kolumbii. Właściciel sklepu dzieli się z klientami licznymi ciekawostkami oraz przepisami na kakao ceremonialne, które może być podawane z mlekiem roślinnym oraz różnymi dodatkami, takimi jak m.in. cynamon, kardamon, wanilia, olej kokosowy, pieprz cayenne, imbir oraz miód (wszystko zależy od własnych upodobań). 

Osoby początkujące, które przygotowują ceremonię kakao po raz pierwszy, powinny zacząć od użycia około 25-30 g produktu. Natomiast bardziej doświadczeni zwykle stosują 40-50 g rozdrobnionych ziaren kakaowca. Następnie należy rozpuścić kakao w gorącej wodzie lub mleku. Można również użyć blendera w celu uzyskania kremowej pianki. 

Jakie są korzyści ze spożywania „napoju bogów"?

Naturalna pasta z kakaowca jest bogata w magnez, żelazo, wapń oraz miedź, wykazując silne działanie antyoksydacyjne oraz poprawiając samopoczucie (m.in. poprzez uwalnianie endorfin i dopaminy). Ponadto kakao zawiera teobrominę, która z kolei wpływa na lepszą koncentrację i zwiększa energię. Wyjątkowy napój, który w Polsce kojarzony był jeszcze do niedawna głównie z okresem dzieciństwa, już od wieków jest stosowany jako lek na przeróżne choroby. Regularne spożywanie kakao zwiększa odporność, obniża poziom cholesterolu i ciśnienia krwi, ogranicza stres antyoksydacyjny, a także pozwala się zrelaksować i poprawia nastrój. 
WWW: https://cacaomana.com/
Dodano: 2023-09-22
Telefon: 739208308
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Adres: Nadbrzeżna 17
Kod pocztowy: 66-400
Źródła:
https://cacaomana.com/jak-przygotowac-kakao/Autor: Monika Wójcik


Oceń firmę (0 z 0 głosów)