Zielona Firma Sp. z.o.o


Dodaj Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Gdynia - dofinansowania do fotowoltaiki

Szybki rozwój technologii związanych z pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł sprawił, że stały się one dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Największą popularnością cieszą się panele fotowoltaiczne, czerpiące energię ze słońca. Ich zastosowanie sprawdza się zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak i domów jedno- i wielorodzinnych. Mogą być mocowane do każdego rodzaju dachu, ale równie dobrze można je umieścić na gruncie czy na elewacji. Są wydajne, trwałe i nie wymagają obsługi – ich zalety można by długo wymieniać. Ale od kilku lat jest jeszcze jeden powód, dla którego spotyka się je coraz częściej – refundacje.

Aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i zredukować tak zwaną niską emisję szkodliwych dla zdrowia pyłów i gazów, zarówno miasta i gminy, jak i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wprowadziły systemy dofinansowań do montażu instalacji fotowoltaicznych. Pozwala to w pewnym stopniu obniżyć wydatek poniesiony na modernizację. W zależności od województwa, a nawet od miasta, ten poziom zwrotu może być różny. Ogólnopolski program Czyste Powietrze umożliwia jedynie uzyskanie pożyczki na zakup paneli fotowoltaicznych.

Przed przystąpieniem do projektowania systemu solarnego warto zatem rozeznać się, na jakie wsparcie z urzędu można liczyć. Wiele firm – między innymi Zielona Firma – oferuje pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji. Zwiększa to zdecydowanie szanse na pozytywne rozpatrzenie i uzyskanie maksymalnego dofinansowania. Na przykład fotowoltaika w Gdyni jest refundowana do 25 procent kosztów kwalifikowanych, jednakże całkowita kwota nie może przekroczyć 2500 zł dla domów jednorodzinnych.

Na nieco inne wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy czy rolnicy. Tutaj dotacje mogą sięgnąć nawet 85 procent, ale w tej kwocie mieszczą się również pożyczki pozyskiwane na montaż systemów fotowoltaicznych i częściowo umarzane.

Korzystanie z własnego źródła prądu ma wiele zalet – od dużej oszczędności przez niezależność energetyczną aż po kwestie ekologiczne. A w dobie stale rosnących cen prądu pozyskiwanego z paliw kopalnych – jest też doskonałą inwestycją na przyszłość.

Autor: Jagoda Sadowska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)