Biuro rachunkowe KT-Office Kinga Tomczak


Dodaj Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Pełna księgowość Lublin | Biuro rachunkowe KT-Office Kinga Tomczak

Sposób prowadzenia księgowości zależy w Polsce od formy prawnej przedsiębiorstwa, a także od przychodów uzyskanych przez nie w roku poprzedzającym. Osoby fizyczne, ich spółki cywilne oraz partnerskie mogą rozliczać się z fiskusem w sposób uproszczony, o ile ich roczny przychód nie przekroczył równowartości dwóch milionów euro. Jest to spore ułatwienie, ponieważ tzw. mała księgowość to tylko umiarkowana lista ksiąg i ewidencji, jakie należy prowadzić. Wystarczy ewidencja przychodów lub księga przychodów i rozchodów, a także rejestr VAT, ewidencja wyposażenia, środków trwałych oraz przebiegu pojazdu.

Jeśli jednak przedsiębiorstwo przekroczy wspomniany poziom przychodu lub przekształci się w spółkę prawa handlowego, znacznie przybędzie mu obowiązków, ponieważ będzie musiało prowadzić pełne księgi. Oznacza to w praktyce obowiązek prowadzenia:

  • księgi głównej,
  • ksiąg pomocniczych,
  • dzienników,
  • wykazu składników aktywów i pasywów,
  • sald księgi głównej oraz ksiąg pomocniczych, a także zestawienia obrotów.

Podatnicy prowadzący taką księgowość muszą ponadto sporządzać sprawozdania finansowe. W sumie jest to duża liczba dokumentów, z których część jest skomplikowana, toteż ich sporządzanie wymaga fachowej wiedzy. Ewentualne błędy mogą mieć przykre konsekwencje w razie ich ujawnienia podczas kontroli skarbowej.

Przedsiębiorcy, którym potrzebna jest pełna księgowość w Lublinie, mogą do jej prowadzenia zaangażować Biuro rachunkowe KT-Office Kinga Tomczak. Jest to profesjonalnie prowadzone biuro rachunkowe, obsługujące zarówno miejscowy biznes, jak i – poprzez Internet – klientów z całej Polski.

Korzystanie z usług tego biura nie wiąże się z wysokimi kosztami, daje natomiast gwarancję rzetelnego i bezbłędnego prowadzenia księgowości. Biuro może też zajmować się sprawami kadr i płac w przedsiębiorstwie oraz rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Klienci spoza Lublina mogą dostarczać i otrzymywać dokumenty w postaci elektronicznej. Biuro rachunkowe jest odpowiednio ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. 
WWW: http://www.kt-biurorachunkowe.pl/
Dodano: 2019-05-16
Telefon: 535 000 641
Miejscowość: Lublin
Adres: Turystyczna 38
Kod pocztowy: 20-207
Źródła:
http://www.kt-biurorachunkowe.pl/finansowo-ksiegowe.phpAutor: Blanka Urbańska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)